Projekční systém


Celkový dojem ze simulátoru zásadně ovlivňuje způsob a kvalita, jak je obraz ze simulačního software zobrazen hráči. Projekční systém u jednoduchých, cenově úsporných řešení může zcela chybět a hra může být promítána pouze prostřednictvím monitoru. Ovšem plnohodnotný relaistický zážitek ze simulovaného golfu je možné dosáhnout pouze projekcí na plátno, ve směru skutečné hry. Z toho pohledu lze projekční systém rozdělit na dvě komponenty:

Projektor

Projektor - optické zařízení sloužící k promítání obrazu. Kvalitativní vývoj projekční technologie v posledních letech umožňuje dosáhnout vysoké kvality projekce s přijatelnými náklady. Volba vhodného projektoru pro váš simulátor může být poměrně náročná. Při výběru je totiž potřeba vyhodnotit a vzít v úvahu celou řadu parametrů:

  • Rozlišení a podporovaný formát obrazu
  • Způsob umístění projektoru
  • Vzdálenost a směr projekce
  • Světelný výkon
  • Použitá technologie
  • Životnost světelného zdroje
  • Možnosti optické korekce
Každá realizace simulátoru na míru může mít specifické parametry a požadavky klienta. Proto výběr vhodného modelu projektoru je zcela individuální.

Plátno
Projekční plátno - projekční plocha simulátoru kombinuje řadu požadavků. Kvalita plátna musí být dostatečná pro zobrazení promítaného obrazu v požadovaném rozlišení. Předpokládejme, že simulátor lze využít i pro projekci filmů v režimu domácího kina.
Současně plátno slouží pro zachycení velmi rychle letícího golfového míče (až 250km/h). Proto pevnost plátna musí být vysoká, aby nedošlo k protržení nebo deformaci. Důležité je i jakým způsobem je letící míč plátnem ztlumen a zabržděn, aniž by byl míč odražen zpět proti hráči. Nepodstatné nejsou ani akustické vlastnosti a schopnost plátna absorbovat zvuk při nárazu míče do plátna.
Moderní materiály použitá na projekční impaktní plátna splňují výše uvedené vlastnosti. Pro naše instalace používáme kvalitní profesionální vícevrstvá plátna, která jsou šita na míru dle velikosti simulátoru a způsobu uchycení (suchý zip, háčky, oka). Materiál lze dobře ošetřovat a čistit a má vysokou životnost.

Copyright (c) GCZ, s.r.o. 2020, info@golfgear